Tytuły gier dla fanów budowania miast (premiery w 2020)


Jeśli jesteście miłośnikami gier symulacyjnych związanych z budową miasta lub cywilizacji i spędziliście długie godziny grając z nieśmiertelne Sim City, mamy dla was kilka propozycji, które z pewnością przypadną wam do gustu. Wśród tych tytułów są zarówno tytuły nawiązujące do klasycznych już gier, jak i kilka nowości. Ciekawą propozycją są gry, osadzone w postapokaliptycznej przyszłości, w której naszą cywilizację budujemy na gruzach starego świata.

Odbudowywanie historii

Fani klasycznych gier z pewnością znajdą coś dla siebie w nadchodzącym roku. Jeżeli nie obcy jest wam symulator budowania miasta, jakim była gra Pharoh albo Ceasar III, powinny zainteresować was tytuły takie jak Builders of Egypt czy Romans: Age of Ceasar. Obie pozycje oparte są na klasycznym schemacie symulacji ekonomicznej, gdzie musimy pamiętać zarówno o budowie sprawnej siatki dróg jak i budowie zaplecza gospodarczego dla naszej cywilizacji, zadbać o podatki, dyplomację czy handel.

Na tym tle zdecydowanie wyróżnia się gra, która cofa nas jeszcze dalej w przeszłość, ponieważ jej scenariusz osadzony jest w epoce neolitycznej. Mowa tu o Ancient Cities, wydanej nakładem Uncasual Games. Rozgrywkę rozpoczynamy od budowy niewielkiego plemienia łowców-zbieraczy, którzy zaczynają przechodzić w osiadły tryb życia, a każde kolejne odkrycie przybliża nas o jeden krok do stworzenia cywilizacji. 

Jeśli zaś chcemy poczuć się jak prawdziwy dyktator, możemy sięgnąć po grę Workers & Resources: Soviet Republic. Tutaj dla odmiany zarządzamy nie tylko miastem, ale całą republiką. Naszym zadaniem jest zamienienie biednego, słabo rozwiniętego kraju w mocarstwo z prawdziwego zdarzenia, które stanie się gospodarczą i ekonomiczną potęgą. Akcja gry osadzona jest w okresie między latami 60-tymi a 90-tymi XX wieku.

Świat po końcu świata

Ciekawą propozycją są gry, których scenariusz oparty jest o scenariusz katastrofy, jaka spotyka naszą planetę. Ich celem jest odbudowa świata z garstką ocalałych ludzi. Jedną z nich jest Surviving the Aftermath, w którym oprócz standardowych zadań takich jak tworzenie sieci dróg, budowa elektrowni czy budynków użyteczności publicznej będziemy musieli konfrontować się z niekorzystnymi warunkami pogodowymi czy bandytami pragnącymi ukraść nasze zasoby. Czekają nas również wybory moralne, od których zależeć będzie los naszej cywilizacji. Równie intrygująca propozycją jest symulator budowania jakim jest gra Atomic Society. Tutaj oprócz miasta, będziemy kreować nowe społeczeństwo. Musimy więc podjąć decyzje dotycząca obowiązującego w nim prawa, reguł i obowiązków. Dla fanów fantasy można z kolei polecić całkiem interesującą pozycję, jaką jest Dream Engines: Nomad Cities. Gra osadzona jest w fantystyczno-futurystycznym świecie, gdzie sny łączą się z zaawansowaną technologią, a budowane przez nas miasto jest zawieszone w przestworzach. Tytuł ten wyróżnia bardzo atrakcyjna szata graficzna.

Symulator życia

Dla graczy, którym nieobca jest gra simsy, warto polecić nowy dodatek, jakim jest The Sims 4: pory roku. Dzięki niemu, kreowany przez nas świat zostanie wzbogacony o zmieniające się warunki atmosferyczne, które mają wpływ na codzienne życie simów i umożliwiają wykonanie niedostępnych wcześniej akcji. To również dostęp do nowych, sezonowych aktywności, takich jak jazda na łyżwa. Dodatek umożliwia również obchodzenie świąt związanych z daną porą roku, dzięki czemu rozgrywa stanie się bardziej urozmaicona. To również pakiet całkiem nowych mebli i akcesoriów, a także ubrań i fryzur dostosowanych do warunków atmosferycznych.