TOP wszech czasówWiedźmin 3: Dziki Gon

(ang. The Witcher 3: Wild Hunt) – komputerowa gra akcji stworzona przez znane polskie studio CD Projekt RED i wydana 19 maja 2015 na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One.

Gra jest kontynuacją wydanego w 2007 roku Wiedźmina oraz Wiedźmina 2: Zabójcy królów, który miał swoją premierę w 2011 roku. Tak jak poprzednie części, opowiada ona historię tytułowego wiedźmina – Geralta z Rivii – i jest osadzona w świecie wiedźmina, którego twórcą jest Andrzej Sapkowski. Gra jest ostatnią częścią cyklu, którego głównym bohaterem jest tytułowy wiedźmin, razem z nią stanowiącego trylogię.

Grand Theft Auto V

(również GTA V) – komputerowa gra akcji, będąca już jedenastą odsłoną serii Grand Theft Auto. Została wydana na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 17 września 2013 roku przez firmę Rockstar Games. Akcja gry ma miejsce w fikcyjnym mieście Los Santos oraz w terenach pozamiejskich nazwanych Blaine County w stanie San Andreas, stworzonych na podstawie miasta Los Angeles i Kalifornii.

10 czerwca 2014 podczas targów E3 ujawniono zapowiedź gry w wersjach na komputery osobiste oraz konsole ósmej generacji – PlayStation 4 i Xbox One, które ukazały się 18 listopada 2014 roku na konsole nowej generacji, a na komputery osobiste premiera nastąpiła 14 kwietnia 2015 roku.

Bloodborne

Bloodborne – gra stworzona przez japońskie studio From Software pod przewodnictwem Hidetaka Miyzaki. Światowa premiera odbyła się 24 marca 2015 r., a w Polsce 25 marca 2015. Poprzez współpracę z Sony Computer Entertainment, została wydana wyłącznie na konsolę Playstation 4. Gra jest określana przez twórców jako duchowy następca serii Dark Souls, która dzięki swojej specyfice, zyskała ogromną popularność wśród graczy na całym świecie.