W jaki sposób odpowiednio zadbać o izloacje naszego dachu od wilgotności .

Ocieplenie poddasza należy przeprowadzać w tamtym czasie, jak lokal mieszkalny jest już w zamkniętym stanie surowym, czyli w takim stanie, gdy ma już wstawione okna i dodatkowo gdy gotowe jest już pokrycie dachowe. Zazwyczaj do izolowania poddasza przed stratą ciepła jest wykorzystywana wełna mineralna, ale częstokroć w dalszym ciągu można spotkać styropian. Od jakości i wariantu materiału zależy umieszczenie ocieplenia. Materiał izolacyjny należy wetknąć na stałe poszycie pod dachem, w połaci lub między krokwiami.


Izolacja cieplna z użyciem wełny mineralnej powoduje całkiem szczelne zabezpieczenie poddasza przed utratą ciepła. Dzięki temu materiałowi osiągamy dość dużą sprężystość powłoki izolacyjnej. Wełna mineralna jako materiał izolacyjny jest świetna dla osób, jakie stawiają domy z drewna: wełna mineralna jest albowiem niepalna. Uniemożliwia to rozprzestrzenianiu się ognia na dachu, pod warunkiem takowy przydarzy się w naszym domu.


Do wypełnienia przestrzeni pomiędzy krokwiami stosuje się także styropianu sprężystego, który wyposażony jest w nacięcia. Wskazane jest utworzyć izolację ze styropianu grafitowego niż ze standardowego białego, bo grafitowy ma większą izolacyjność cieplną.

Całościowa grubość materiałów użytych do izolacji poddasza nie może przekraczać 20-30 centymetrów. Jeżeli nasze poddasza mają być przede wszystkim energooszczędne, wówczas zaleca się wybudowanie trochę grubszej powłoki izolacyjnej: trzydziestocentymetrowej, ale już nie grubszej. Zbyt duże izolacje sprawiają, że wnętrza mają zaburzoną gospodarkę wilgocią, stają się niezdrowe. Warto także zainwestować w izolacja balkonów skoro dzięki temu będziemy mogli pozbyć się nadmiernej wilgoci.Izolacja dachu powinna być fachowo scalona z izolacją ściany, o ile takowa została utworzona. W przeciwnym wypadku stworzy się znaczny mostek, który będzie generował straty ciepła.

About Czesława