Tylko pewne medykamenty

Import równoległy do Polski dozwolony zaczął być od dołączenia naszego państwa do Unii, a tym samym od 1 maja 2004 roku. Polega on na zakupie oryginalnych leków jedynie w stosownie do tego upoważnionych hurtowniach farmaceutycznych na obszarze Unii Europejskiej oraz odsprzedaży tych farmaceutyków w naszym kraju. Handel równoległy to świetna możliwość dla tych, którzy nie mają należytych funduszy finansowych na nabytek koniecznych lekarstw czy też pragną oszczędzić oraz niskim kosztem zyskać wybrane farmaceutyki.

import równoległy

Każdy ze importowanych produktów potrzebuje mieć zezwolenie Ministerstwa Zdrowia. Pozwolenie to przekazywane będzie na podstawie oceny Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Artykułów Biobójczych, bazując o przepisy regulacji – Prawo Farmaceutyczne. Importowany towar podlega zmianie opakowania poprzez adekwatnie do tego upoważnione zakłady. Owo przepakowanie daje pacjentowi właściwe informacje na kwestię produktu leczniczego w języku ojczystym z jednoczesnym gwarantem jego standardzie. Wszelki artykuł wyposażony zostaje w nowe opakowanie z napisami w języku polskim i przetłumaczeniem etykiety. Tak przygotowany farmaceutyk posiada też uzupełniające informacje na temat podmiotu, jaki poczynił import równoległy, przepakowania a także wiedzę o rodzaju dopuszczenia na import równoległy i numerze przyzwolenia z kraju sprowadzania.

import równoległy

Handel równoległy, podsumowując na szybko, zezwala na nabywanie po atrakcyjnej i na ogół dużo mniejszej cenie lekarstw do wybranego kraju. Importerzy importują artykuł z krajów, gdzie należności są niewielkie. Tanie leki tym samym są dostępniejsze oraz realne do kupienia choćby przez tych mniej zamożnych. handel jednoczesny wywołuje do tej pory pewne podejrzenia. Poniekąd będzie zdecydowanie legalny, z drugiej własne ograniczenia ożywia zwyczajne pudełko, różniące się od oryginału. Pomnijmy natomiast, czy opakowanie odgrywa niejaką znamienną funkcję w lecznictwie? Czy nie lepiej zwyczajnie zapytać i zdobyć taniej pożądane lekarstwa?

About Czesława