Terapia w komorze ciśnieniowej

Wielu chorych, borykających się z różnorodnymi problemami, stawia na nieinwazyjne leczenie lub kuracje, bowiem boi się m.in. nadzwyczajnego bólu czy przykrej rehabilitacji. W tych wypadkach może przynieść ulgę tlenoterapia w specjalistycznej komorze, która przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty.

komora hiperbaryczna

Tlenoterapia polega na tym, że oddaje się pacjenta oddziaływaniu tlenu, który znajduje się pod dużym ciśnieniem atmosferycznym a w ten sposób wdycha się około 15 razy większą liczbę tlenu. Tlen dociera do wszystkich komórek naszego ciała, chociażby do tych, na których znajduje się rana oraz nasyca wszystkie miejsca. Stosowana bywa do tego specjalistyczna komora do hiperbarii, która poniekąd przypomina tunel. Kuracjusz, jaki wchodzi do środka nie musi nic czynić, standardowo sobie wypoczywa bądź choćby czyta siedząc wygodnie na krześle. Podobna rehabilitacja, choć dla wielu wciąż może być jeszcze nowością, zapewnia dużo fenomenalnych, zaakceptowanych rezultatów, dostrzegalnych niemal momentalnie, a także wspomaga sprawne odnawianie całego ciała walczącego z wybraną dolegliwością bądź zwyrodnieniem.

hiperbaria

Komory hiperbaryczne bywają w takim razie wielce skuteczne, albowiem za ich pomocą występuje szybsze gojenie urazów, regeneracja komórek, zmniejszenie poziomów bólowych oraz wzmocnienie naszego ciała, z pomocą przekazanego tlenu do wszelkich komórek. Posiada również rolę w kurowaniu niektórych chorób skóry, umysłowych, udarów głowy lub reumatyzmu bądź nawet zaburzeń seksualnych. Kuracjusze przed wejściem do komory wdziewają specjalistyczne kombinezony oraz zostawiają wszelkie własne rzeczy na zewnątrz, dostają też wodę do popijania i oczywiście specjalistyczne maski, za pomocą których inhalują tlen. W trakcie zabiegu da się odpocząć, poczytać książkę lub gazetę bądź posłuchać piosenek. Nad ochroną wszelkich pacjentów czuwa pielęgniarka, i również lekarz oraz technik, jaki kontroluje działanie wyposażenia.

About Czesława