Pokój dziecięcy

Stało się. Zachodzimy w ciążę. Informacja o przyszłym dziecku jest nieopanowaną radością. Lecz od tej chwili życie przyszłych rodziców zmienia się na zawsze. Nic w tej chwili nie będzie takie jak kiedyś, bowiem od tej chwili jest z nami nowe życie.
Przez 9 miesięcy nowa istota ludzka będzie cały czas w brzuchu rodzicielki. Z kolei będzie on nirozłączną cząstką naszego życia, które będzie wymagało własnej przestrzeni w domu. Zaczynamy pozyskiwać zabawki, ubranka, wózek, wyprawkę do szpitala i sporo innych rzeczy przydatnych do opieki nad maluchem. Niemniej jednak istotne jest rozdzielenie również przestrzeni dla potomka w domu. Jak wobec tego umeblować pokój dla bobasa? Musi być on w jasnych oraz przytulnych kolorach. Aktualnie niezmiernie atrakcyjne są pastelowe barwy – mięta, szarość, róż, błękit. To czyni, że wnętrze jest przyjemne i dziecięce. W pokoju dla bobasa na pewno musi znaleźć się łóżeczko, w którym to maluch będzie spędzał dużo czasu. Dobierając łóżeczko, powinniśmy zwrócić uwagę żeby było ono przystosowywane a także wystarczyło na dłuższy czas. Warto także zadbać, aby pościel dla potomka też była czysta i barwna. Kluczowe jest również miejsce do przewijania, inaczej tzw. przewijak. Obok niego musi być miejsce na kosmetyki dla dziecka. W pomieszczeniu nie może także zabraknąć miejsca do karmienia. Powinien być to pożyteczny fotel, na którym rodzic zdoła przysiąść i nakarmić dziecko. Znaczące, aby nauczyć dziecko jedzenia w przeznaczonym do tego miejscu.
W pokoju dla dzidziusia nie powinno zabraknąć elementów takich jak grzechotki, przytulanki czy elektroniczna niania. Dobrze jest też, by umieścić komódkę lub szafę na małe ubranka. W sumie są one drobne i zajmują malutko miejsca, jednak młodzi rodzice nieraz mają nadmiar ubranek, które w żadnym razie nie jest łatwo zmieścić. Stąd dobrze, żeby dziecko posiadało własną szafę na swoje ciuszki.kocyki dla dzieci

About Czesława